30 Dni na zwrot • Gwarancja 24 miesiące • Szybka realizacja zamówień: 1-2 dni Inpost DPD • Bezpieczeństwo transakcji

Jak odczytywać czas z chronografu w zegarku?

Jak odczytywać czas z chronografu w zegarku?

Akcesoria z kilkoma mniejszymi subtarczami to bardzo modny i praktyczny gadżet. Zegarki z chronografem szczególne uznanie zyskały sobie pośród miłośników sportowego stylu, chociaż ich minimalistyczne warianty pasują też do bardziej eleganckich stylizacji. Niektórym użytkownikom trudność sprawia jednak odczytywanie czasu z chronografu. W tym artykule podpowiadamy, jak się za to zabrać.

Zegarki z dodatkową funkcją
Można powiedzieć, że działanie chronografu jest bardzo podobne do stopera, jaki znajdziemy w każdym telefonie. W zegarkach odmierzanie sekund i minut ustawiamy jednak manualnie poprzez naciskanie odpowiednich przycisków, a następnie odczytujemy wartości z poszczególnych subtarczy. Dwa najpopularniejsze modele zegarków, jakie dostaniesz w naszym sklepie internetowym, czyli Craveman i Gerald, wyposażone są właśnie w takie udogodnienia. Posiadają też przycisk A, umieszczony obok godziny 2, oraz przycisk B, umieszczony obok godziny 4, służące do sterowania chronografem.

 


Jak odmierzać minuty, sekundy i przerwy?
Odmierzanie czasu za pomocą chronografu rozpoczynamy od wciśnięcia przycisku A, kończymy również poprzez wciśnięcie tego samego przycisku. W rezultacie z subtarczy jesteśmy w stanie odczytać dokładną liczbę minut i sekund, jakie minęły pomiędzy dwoma wciśnięciami tego samego przycisku. Co ważne, wciśnięcie przycisku A po przerwie nie będzie uwzględniało czasu trwania tejże przerwy.
Przycisk B z kolei służy odmierzeniu czasu przerwy, czyli tak zwanego “międzyczasu”. Odmierzanie rozpoczynamy wciśnięciem przycisku A. Następnie blokujemy odmierzanie przyciskiem B. Po ponownym wciśnięciu przycisku B do liczby minut/sekund dodany zostanie czas tejże przerwy, a wskazówki przesuną się. Wyniki można też wyzerować. W tym celu wcisnąć należy najpierw przycisk A, a następnie przycisk B. Wskazówki wrócą wtedy na swoje miejsca.

Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu Craveman lub Gerald, w zestawie z wybranym przez Ciebie zegarkiem znajdziesz instrukcję jego użytkowania i odczytywania wartości z poszczególnych subtarczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl